سفارش تبلیغ
اخبار جدید
اخبار جدید
[ و او را از ایمان پرسیدند ، فرمود : ] ایمان بر چهار پایه استوار است ، بر شکیبایى ، و یقین و داد و جهاد . و شکیبایى را چهار شاخه است : آرزومند بودن ، و ترسیدن ، و پارسایى و چشم امید داشتن . پس آن که مشتاق بهشت بود ، شهوتها را از دل زدود ، و آن که از دوزخ ترسید ، از آنچه حرام است دورى گزید ، و آن که ناخواهان دنیا بود ، مصیبتها بر وى آسان نمود ، و آن که مرگ را چشم داشت ، در کارهاى نیک پاى پیش گذاشت . و یقین بر چهار شعبه است : بر بینایى زیرکانه ، و دریافت عالمانه و پند گرفتن از گذشت زمان و رفتن به روش پیشینیان . پس آن که زیرکانه دید حکمت بر وى آشکار گردید ، و آن را که حکمت آشکار گردید عبرت آموخت ، و آن که عبرت آموخت چنان است که با پیشینیان زندگى را در نوردید . و عدل بر چهار شعبه است : بر فهمى ژرف نگرنده ، و دانشى پى به حقیقت برنده ، و نیکو داورى فرمودن ، و در بردبارى استوار بودن . پس آن که فهمید به ژرفاى دانش رسید و آنکه به ژرفاى دانش رسید از آبشخور شریعت سیراب گردید ، و آن که بردبار بود ، تقصیر نکرد و میان مردم با نیکنامى زندگى نمود . و جهاد بر چهار شعبه است : به کار نیک وادار نمودن ، و از کار زشت منع فرمودن . و پایدارى در پیکار با دشمنان ، و دشمنى با فاسقان . پس آن که به کار نیک واداشت ، پشت مؤمنان را استوار داشت ، و آن که از کار زشت منع فرمود بینى منافقان را به خاک سود ، و آن که در پیکار با دشمنان پایدار بود ، حقى را که بر گردن دارد ادا نمود ، و آن که با فاسقان دشمن بود و براى خدا به خشم آید ، خدا به خاطر او خشم آورد و روز رستاخیز وى را خشنود نماید . و کفر بر چهار ستون پایدار است : پى وهم رفتن و خصومت کردن و از راه حق به دیگر سو گردیدن و دشمنى ورزیدن . پس آن که پى وهم گرفت به حق بازنگشت ، و آن که از نادانى فراوان ، خصومت ورزید ، از دیدن حق کور گشت ، و آن که از راه حق به دیگر سو شد ، نیکویى را زشت و زشتى را نیکویى دید و مست گمراهى گردید ، و آن که دشمنى ورزید راهها برایش دشوار شد و کارش سخت و برون شو کار ناپایدار . و شک بر چهار شعبه است : در گفتار جدال نمودن و ترسیدن و دو دل بودن ، و تسلیم حادثه‏هاى روزگار گردیدن . پس آن که جدال را عادت خود کرد ، خویش را از تاریکى شبهت برون نیاورد ، و آن که از هر چیز که پیش رویش آمد ترسید ، پیوسته واپس خزید ، و آن که دو دل بود پى شیطان او را بسود ، و آن که به تباهى دنیا و آخرت گردن نهاد هر دو جهانش را به باد داد . [ و پس از این سخن گفتارى بود که از بیم درازى و برون شدن از روش کارى که در این کتاب مقصود است نیاوردیم . ] [نهج البلاغه]
شب بارانی من
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» اینم علی اقا

سلام

این مطلب رو بچه ریشو از طرف بیتاب نوشته:

ینم علی آقا

یه فدایی دیگه برای امام خامنه ای ولی امر مسلمین

سرباز ولایت

خدا را شکر حال مادر و فرزند خوبه خوبه...نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » بی تاب ( شنبه 92/2/14 :: ساعت 6:24 عصر )
»» با تفکرات سکولار نمی توان به پیشرفت رسید

روانبخش: با تفکرات اومانیستی و سکولار نمیتوان به پیشرفت رسید

حجه الاسلام روانبخش در جمع دانشجویان دانشگاههای شیراز گفت با توجه به اینکه مقام معظم رهبری دهه چهارم انقلاب را دهه پیشرفت و عدالت نامیده اند با کسانی که تفکرات اومانیستی و ولیبرال دارند نمیشود این راه را پیمود.

6:50 - 26اردیبهشت ماه88

حجه الاسلام روانبخش در جمع دانشجویان دانشگاههای شیراز گفت با توجه به اینکه مقام معظم رهبری دهه چهارم انقلاب را دهه پیشرفت و عدالت نامیده اند با کسانی که تفکرات اومانیستی و ولیبرال دارند نمیشود این راه را پیمود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی روایت حجه الاسلام قاسم روانبخش در جمع دانشجویان دانشگاههای شیراز در تالار خوارزمی دانشگاه شیراز افزود: خواست مقام معظم رهبری از جوانان این است که کشور را به جایی برسانند که دیگران برای فراگیری علوم مجبور شوند زبان فارسی را یاد بگیرند و به ایران بیایند.

وی اومانیسم ، سکولاریسم و لیبرالیسم را از اصول فرهنگ غرب دانست و گفت: این جمله سروش که "ارتداد حق طبیعی هر انسانی است" در راستای اصل اومانیسم است.

روانبحش با اشاره به اظهار نظر سید محمد خاتمی درباره آزادی گفت : تفکر لیبرالیسم یعنی انسانی که در تفکرات آنها محور است، آزادی بی حد و مرز دارد و دین حق ندارد در مورد حدود آزادی او اظهار نظر کند.

دبیر سیاسی هفته نامه پرتو سخن در ادامه سخنان خود با بیان اینکه شعار " ما میتوانیم" احمدی نژاد شعار امام (ره) است تصریح کرد : مقام معظم رهبری نیز بر این موضوع تاکید دارند.

وی با نقل جملاتی از امام (ره) پیرامون خود باوری و اعتماد به نفس ملی گفت : امام (ره) در این باره فرموده اند: " اگر امروز کمبود نیروی انسانی هست به خاطر این است که ما به آن طرز تفکر عادت کرده ایم ، ما خودمان را گم کرده ایم ، مفاخر خودمان را گم کرده ایم ، تا این گمشده پیدا نشود وضع ما فرقی نمیکند."

عضو هیات علمی موسسه امام خمینی(ره) ، هنر دکتر احمدی نژاد را باور کردن شعار " ما میتوانیم" و خودباوری عنوان کرد . گفت: مقام معظم رهبری هم تاکید کرده اند که همه دولتها کار کرده اند ولی برخی اراده ها کارآمدتر و قوی ترند.

روانبخش با بیان اینکه امروز دیگر کسی نمیتواند گوید دین ، شما را از پیشرفت باز میدارد اذعان کرد: امروز همه قبول دارند که رویکرد آقای احمدی نژاد ، رویکردی دینی است و او در پی زمینه سازی برای تشکیل حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) است.

وی با طرح این پرسش که در هشت سال دولت اصلاحات که رئیس جمهور آنها میگوید راه پیشرفت ما از غرب میگذرد ، چه پیشرفتی داشته ایم گفت: ما نشان دادیم میتوانیم رویکرد دینی داشته باشیم و در عین حال حال در علم و تکنولوژی هم پیشرفت کنیم و تبدیل به یک قدرت شویم.

حجه الاسلام روانبخش در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون سفر رئیس جمهور به ژنو گفت: وقتی رئیس جمهور میخواست در مورد مصادیق صهیونیسم و نژاد پرستی صحبت کند ، خودشان بین جلسه بلند شدند . جلسه را ترک کردند و با این رفتار خودشان را به همه معرفی کردند ؛ در صورتیکه 700 میلیون نفر در دنیا به طور مستقیم شاهد این ماجرا بودند.

دبیرسیاسی هفته نامه پرتو سخن با اشاره به اینکه پروفسور مولانا ، هنر دکتر احمدی نژاد را در این میداند که وی رسانه زنده است گفت: متاسفانه در خطبه های نماز جمعه تهران به خاطر توهین به هیات ایرانی شرکت کننده در ژنو ، اظهار تاسف میکنند.

وی عملکرد دولت را در حوزه های مختلف قابل مقایسه با دولتهای قبل ندانست و گفت: آقای احمدی نژاد در اصول محکم ایستاده ، هرچند در گزینش برخی افراد اشتباه کرده است.

روانبخش افزود: ما از اشتباه دفاع نمیکنیم و آقای مشایی باید اظهارات خود را پس بگیرد.

این کارشناس مسایل سیاسی مطرح کردن بحث عوام فریبی را علیه دولت ، توهین به مردم دانست و گفت: اگر مردم به آنهایی که این مسایل را عنوان میکنند رای دهند ، از نظر آنها مردمی فهیم و عاقل هستند در غیر اینصورت مردمی نادان و قابلمه به دست هستند.

روانبخش حمایت سروش از مهدی کروبی را قابل تامل دانست و گفت : به نظر میرسد این حمایت در جهت ریزش رای اصولگراهاست.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد اینکه در این دولت چقدر به جوانان اهمیت داده شد گفت: در بحث درک جوانان دیگران شعار دادند و آقای احمدی نژاد عمل کرد.

وی افزود بیشتر مشاوران بخشهای مختلف فرمانداریها و استانداریها از جوانان هستند.

روانبخش اذعان کرد : برای نخستین بار وام چهار میلیونی ازدواج را دولت آقای احمدی نژاد تصویب کرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه آقای احمدی نژاد هیچ ادعایی جز خدمتگذاری مردم ندارد گفت: اگر قرار باشد به ایشان مثل رئیس جمهورهای قبلی عنوانی بدهیم باید به او بگوئیم : سردار سازندگی ، سردار هسته ای ، سردار ا