سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دروغ نگفتم و دروغ نشنودم ، و گمراه نشدم و کسى را گمراه ننمودم . [نهج البلاغه]
شب بارانی من
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» یلدا

برای ما که ز پروانه هانشان داریم
مباد ثانیه ای کز غمش امان داریم
هزار شکر خدا را که در این شب یلدا
برای گریه کمی بیشتر زمان داریم

 

یلداتون یلدای ظهور

شبتون حسینی

 

 

 

 

 

 

 

 

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » بی تاب ( دوشنبه 88/9/30 :: ساعت 3:22 عصر )
»» باز این چه شورش است ....

آمد محرم ماه خون

انا الیه الراجعون انا الیه الراجعون....

با اشک هاش دفتر خود را نمور کرد 
در خود تمام مرثیه ها را مرور کرد
ذهنش ز روضه ها ی مجسم عبور کرد
شاعر بساط سینه زدن را که جور کرد
احساس کرد از همه عالم جدا شده است
در بیت هاش مجلس ماتم به پا شده است
در اوج روضه خوب دلش را که غم گرفت
وقتی که میز و دفتر و خودکار دم گرفت
وقتش رسیده بود به دستش قلم گرفت
مثل همیشه رخصتی از محتشم گرفت
باز این چه شورش است که در جان واژه ها ست
شاعر شکست خورده طوفان واژه هاست
بی اختیار شد قلمش را رها گذاشت
دستی زغیب قافیه را کربلا گذاشت
یک بیت بعد ، واژه ی لب تشنه را گذاشت
تن را جدا گذاشت و سر را جدا گذاشت
حس کرد پا به پاش جهان گریه می کند
دارد غروب فرشچیان گریه می کند
با این زبان چگونه بگویم چه ها کشید
بر روی خاک و خون بدنی را رها کشید
او را چنان فنای خدا بی ریا کشید
حتی براش جای کفن بوریا کشید
در خون کشید قافیه ها را ، حروف را
از بس که گریه کرد تمام لهوف را
اما در اوج روضه کم آورد و رنگ باخت
بالا گرفت کار و سپس آسمان گداخت
این بند را جدای همه روی نیزه ساخت
"خورشید سر بریده غروبی نمی شناخت
بر اوج نیزه گرم طلوعی دوباره بود"
اوکهکشان روشن هفده ستاره بود


خون جای واژه بر لبش آورد و بعد از آن ...
پیشانی اش پر از عرق سرد و بعد از آن ...
خود را میان معرکه حس کرد و بعد از آن ...
شاعر برید و تاب نیاورد و بعد از آن ...
در خلسه ای عمیق خودش بود و هیچ‌کس
شاعر کنار دفترش افتاد از نفس...

 

یا علی مددنوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » بی تاب ( جمعه 88/9/27 :: ساعت 9:0 عصر )
»» ما توهین به رهبر کبیر انقلاب را بر نمی تابیم

دکتر لنکرانی در جمع دانشجویان انقلابی دانشگاه شیراز :

 به گزارش خبرنگار «شبکه خبر دانشجو» از شیراز، دکتر کامران باقری لنکرانی در اجتماع دانشگاهیان شیراز علیه هتک حرمت به ساحت مقدس امام خمینی (ره) در مسجد دانشگاه شیراز، اظهار داشت: نمی شود دم از امیر المومنین (ع) زد و معاویه ای رفتار کرد.

وی افزود: امروز عده ای از خط امام خمینی (ره ) دم می زنند و با گفتار و رفتارشان دشمن را شاد می کنند و با آرمان هایی که امام راحل (ره) برای نظام اسلامی ترسیم کردند، مخالفت می کنند.

لنکرانی ادامه داد: جمهوری اسلامی مظلوم مقتدر است، همانطور که علی (ع) مظلوم مقتدر بود و خوارج به واسطه اشعث ها و دست نشاندگان معاویه، در کار ایشان اختلال می انداختند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با یادآوری جریان سال های 62-61 که عده ای با یک سری مواضع سیاسی می خواستند ابرقدرت ها را سرجای خود بنشانند و شعار «مرگ بر شوروی» سر می دادند، گفت: این عده که به سرکردگی نهضت آزادی بودند، می خواستند با طرح این شعار، آمریکا را در اذهان به فراموشی سپرند که امام راحل (ره) با بصیرت جلوی این فتنه را گرفتند.

وی اضافه کرد: ظاهرا آقایان مدعی خط امام (ره) تاریخ را فراموش کرده اند، که باید به اینها گفت یکبار دیگر به حافظه تاریخ مراجعه کنید و ببینید امام(ره) چه در این موضوع و چه در بحث عزل منتظری هرگز مصلحت نظام را فدای منافع خود و اقلیت نکردند.

 لنکرانی گفت: نتیجه افزایش دایره تولی ها و تبری ها این شده است که عده ای جسارت هر کاری را به خود بدهند.

وزیر دولت نهم عنوان کرد: از همان روزی که عده ای اصلاح طلب در جریان قدرت باب گفت وگو را با ملی، مذهبی ها باز کرده و درها را برای حزب اللهی ها و خانواده شهدا بستند، قانون شکنی ترویج شد.

وی ادامه داد: این اتفاق می تواند حجت بزرگی باشد که بدانیم افزایش دایره تولی و تبری، سرنوشتی جز همین ندارد و اگر این مسیر ادامه پیدا کند، دیگر اعتقادات مقدس ملت نیز از این معرکه جان سالم بدر نمی برند، کما اینکه 10 سال پیش این اتفاق افتاد و همین قدرت طلبان سکولار، در روزنامه شان عاشورا را نتیجه انتقام یزیدیان علیه جد امام حسین (ع) دانستند.

 لنکرانی با اذعان به اینکه دشمن به غیر از فتنه گری هیچ کاری نمی تواند کند، تصریح کرد: به اعتراف همین استکبار، جمهوری اسلامی امروز نظامی مقتدر است که اینها با به راه انداختن فتنه به دنبال ایجاد بسامد در موج آرام ملت هستند.

 وی بصیرت مداری و ترویج بصیرت را از راهکارهای مقابله با این فتنه برشمرد.

به گفته وزیر بهداشت دولت اصولگرای نهم، هیچ کس ادعا نمی کند که جمهوری اسلامی امروز دچار مشکل نیست و به همه آرمان های اصیل امام(ره) و انقلاب دسترسی پیدا کرده است؛ بلکه حرف این است که جمهوری اسلامی، تنها حکومت مستقل جهان است و آمریکا در منطقه از کشورها استبدادی و عهد دقیانوسی حوزه خلیج فارس در برابر این حکومت مستقل طرفداری می کند.

 لنکرانی عنوان کرد: آیا به راستی آمریکا به دنبال بحث توسعه دموکراسی است؛ اگر چنین است، پس چرا هیچ کدام از کشورهای حوزه خلیج فارس که مورد حمایت امپریالیسم آمریکا هستند، حکومت منتخب ندارند.

وی گفت: عده ای در داخل همگام با دشمنان این ملت سعی کرده اند تا فضا را غبار آلود کنند و با مخلوط کردن حق و باطل، به منافع شوم خود برسند.

 این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه معیار را خمینی کبیر(ره) مشخص کرده است که هرگاه دشمن از شما تعریف و تشکر کرد، بدانید راه را خطا می روید، تصریح کرد: امروز کسانی جایزه ننگین صلح را می گیرند که فضای جامعه را غبارآلود کردند و این جایزه قانون شکنی، هنجار شکنی و زیرسوال بردن آرمان های امام راحل (ره) است.

وی تاکید کرد: اینها می خواهند بگویند ملت ایران پس از 30 سال به قبل از انقلاب امام(ره) برگشته است که سخت در اشتباه هستند.

 لنکرانی با اشاره به صحبت های صبح امروز مقام عظمای ولایت، تصریح کرد: امروز تکلیف فرد فرد جامعه بصیرت و حفظ آرامش است؛ چرا که هدف دشمن از ایجاد این فتنه ها، سلب آرامش از جامعه است تا جلوی نهادینه شدن جهش های کشور را در عرصه های مختلف بگیرد.

وی تاکید داشت: امروز بنا بر خواسته رهبر معظم انقلاب، آرامش مان را با تیر در گلو و اشک چشم حفظ می کنیم؛ چرا که جمهوری اسلامی مانند مولایش علی (ع) مظلوم مقتدر است.

لنکرانی با اشاره به انتظار فرج گفت: ما ایرانیان با سربلندی و تبعیت از ولی امر و بصیرت، پشت سر ولی زمان ایستاده ایم و کسانی که الله اکبر و یا حسین تقلبی می گویند و سبز تقلبی را نماد خود می دانند، بدانند همان دجال های آخرالزمان هستند.

وی افزود: امروز صحنه حساس است، اما پیچیدگی ندارد و کافی است تا با چشم باز به این فضایی که عده ای دجال آن را غبار آلود کرده اند، نگریست تا بدانیم تکلیف روشن است و باید طوری رفتار کرد تا دشمن به آرمان هایمان طمع نورزد.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » بی تاب ( جمعه 88/9/27 :: ساعت 7:38 عصر )
»» عید بزرگ اسلام بر همگان مبارک

الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت امیر المومنین

عاشقان عیدتان مبارک

عید شما مبارک مبارک مبارک

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » بی تاب ( دوشنبه 88/9/9 :: ساعت 10:24 صبح )
»» تبلیغ تشیع به روش پیامبر اسلام در کنار کعبه

با وجود تاثیر زیاد حجاج کشورهای دیگر از این محفل که ساعت 22 هر شب در مقابل ناودان طلا و حجر اسماعیل برگزار می‌شود، زائران این کشورها با وجود اشتیاق و تمایل به حضور در جمع ایرانیان از موضوعی که برای خبرنگار ما مبهم باقی ماند ترس داشته و این ترس در نزدیکی به زائران ایرانی مشهود است.
  

به گزارش  البرز، حجاج ایرانی برای مقابله با توطئه های وهابیون سعودی به روش پیغمبر (ص)متوسل شدند. چندی است که حجاج ایرانی با دو هدف بهره گیری مناسب از فرصت زیارت و مقابله با توطئه های وهابیون علیه شیعیان به قرآن متوسل می‌شوند.

بر اساس این گزارش اجتماع قرآنی ایرانیان در حالی درجوار خانه خدا و مقابل حجر اسماعیل برگزار می‌شود که مقامات محلی مکه و عربستان مانع هرگونه تجمع در جوار خانه خدا می‌شوند.

این گزارش می افزاید: با برنامه ریزی بعثه رهبری در سرزمین وحی ایرانیان با حضور در طبقه دوم مسجد الحرام به تلاوت‌های زیبا در مقابل ناودان طلا می‌پردازند.

همین امر موجب شده تا شعار فاصله شیعیان با قرآن که ازسوی وهابیون برای تخریب شیعیان بکار می‌رود در میان زائرانی که از کشورهای مختلف به این سرزمین سفر می‌کنند کمرنگ شود.

اجتماع ایرانیان که با تلاوت قاریان برجسته و گمنام همراه است مورد توجه خارجیان حاضر در مسجد الحرام قرار گرفته و بسیاری از حجاج کشورهای دیگر ساعت 22 هر شب به وقت محلی برای حضور در این جمع و بهره‌مندی از تلاوت قاریان ایرانی در این محل حاضر می‌شوند.

تاثیر این تلاوت‌ها آنچنان است که با وجود تفاوت‌های مذهبی و زبانی بین ایرانیان و مسلمانان دیگر کشورها، ایشان از حالات ایرانیان هنگام قرائت قرآن تأثیر گرفته و اشک از چشمانشان جاری می‌شود.

این در حالیست که زائران این کشورها با وجود اشتیاق برای حضور در میان ایرانیان از موضوعی که برای خبرنگار ما مبهم باقی ماند ترس داشته و این ترس در نزدیکی به زائران ایرانی مشهود است.

سازمان حج و زیارت و بعثه رهبری در شهرهای مکه و مدینه تبلیغ نسبتا مناسبی برای تلاوت قرآن از سوی مسافران ایرانی صورت داده اند.

عمده این تبلیغات حول محور ختم قرآن حداقل یکبار در جوار نبی گرامی اسلام(ص) - مدینه و یکبار نیز در مکه مکرمه است که بسیاری از زائران موفق به ختم قرآن در این شهرها می‌شوند.

همین امر موجب شده تا با وجود تبلیغات گسترده علیه شیعیان در عربستان و کشورهای غیر شیعی شهروندان سعودی و غیر سعودی مکه بسیاری از ایرانیان را در مسیر مسجد الحرام و منازل با قرآن و مأنوس با این کتاب آسمانی مشاهده نمایند.

گفتنی است تلاوت قرآن در موسم حج ازسوی قاریان خوش صدا یکی از روش‌های پیامبر اسلام در سال‌های اولیه ظهور این دین آسمانی در شهر مکه به شمار می‌رفت.
 

نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » بی تاب ( دوشنبه 88/9/9 :: ساعت 10:3 صبح )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

شبی بارانی
ظهور نزدیک است ...
دوست
جدیدترین نتایج توافق تاریخی ژنو رونمایی شد!!!!!
رویکرد فرهنگی دولت روحانی اعتراض علما را در پی داشت
فاطمیه
یا علی ...
پوره .....
مهماندار هوا پیما!!!!
خدا کند که بیایی...
نرمش مقتدرانه
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 36
>> بازدید دیروز: 126
>> مجموع بازدیدها: 167103
» درباره من

شب بارانی من
بی تاب
همیشه دنبال یه راه می گردم که به دوست ختم بشه.تا حالا که اشتباه رفتم ... اما امید وارم که هرچه زود تر پیداش کنم ... دردم از یاراست و درمان نیز هم دل فدای او شود و جان نیز هم

» پیوندهای روزانه

معرفت [12]
خط شکن [63]
ایران 313 [105]
کریمان [13]
تمیم [20]
مقام معظم رهبری [63]
صدای شیعه [44]
موعود [71]
پرسه در خیال [139]
نقطه رهایی [94]
ترانک ها را دوست دارم ... [92]
سایت خبری روایت [53]
فدایی سید علی [305]
راه شهیدان 16آذر [131]
تالمات و تاملات یک دانشجو [230]
[آرشیو(25)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
عشق[4] . شیطان پرستی[3] . نامهربونی ها[2] . اسلام[2] . اسلام آورندگان . امام خمینی . امام رضای عزیزم . انتخابات . اهل تسنن . ایران . بهاییت . بوی سیب . بی معرفتی ها . پول بیت المال را چرا صرف ضربه زدن به اسلام میکنید؟ . تروریست . جهاد . چایی . حرفی از دل . خدا -روزمرگی . خستگی ها . داماد . دانشگاه شیراز . دعا . دلتنگی ها . دورویی . سبز اموی ،% عاشورا ، موسوی ، . سفر عشق . سکولار . سوژه اشتباهی . سیاهی کیستی؟ . علی . فرقه ضاله . فرقه ضاله کابالا . قرآن . قوم هبل . کتک . کروبی . ماه رمضان . مخالفت . مناظره . منافقین . مهتاب . مهدی . میرحسین موسوی . میلاد گل بوستان امامت مبارک . نابودی . نسیم بهشتی . نقد سریال شمس العماره . نگاه . ولایت . یلدا . یهود . ..... . آشوب گران . آقای چیز . احمدی نژاد . اسراییل . ظهور . عروس .
» آرشیو مطالب
اردیبهشت 1388
خرداد 1388
تیر 1388
مرداد 1388
شهریور 1388
مهر 1388
آبان 1388
آذر 1388
دی 1388
دی 88
بهمن 88
اسفند 88
اردیبهشت 89
خرداد 89
مهر 89
شهریور 89
مرداد 89
تیر 89
آبان 89
آذر 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
مهر 90
آبان 90
بهمن 90
فروردین 91
اسفند 90
اردیبهشت 91
خرداد 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
در انتظار آفتاب
آسمون آبی چهاربرج
بوستــــــان ادب و عرفــان قـــــــرآن
upturn یعنی تغییر مطلوب
ایران
سلام آقاجان
عمارمیاندواب
کشکول
نقاشی های الیکا یحیایی
سلطان آباد قره باغ
فرهنگی
*(حرفهای نگفته)*
vagte raftan
*...بانو...*
صداقت

» صفحات اختصاصی
صهیونیسم مکنده خون جهان

» لوگوی لینک دوستان» طراح قالب